Tiny Tiny RSS 1.3.3 - en to no translation catalogue (434 entries)

en: (Disabled)
no: (Avskrudd)

en: (Inverse)
no: (Motsatt)

en: (Un)hide read feeds
no: Skjul/vis leste nyhetsstrømmer

en: , found:
no: , funnet:

en: 1 month old
no: 1 måned gammel

en: 1 week old
no: 1 uke gammel

en: 2 months old
no: 2 måneder gammel

en: 2 weeks old
no: 2 uker gammel

en: 3 months old
no: 3 måneder gammel

en: <b>Note:</b> not all actions may be available, depending on Tiny Tiny RSS configuration and your access level.
no: <b>Advarsel:</b> ikke alle handlinger er nødvendigvis tilgjengelig, det avhenger av konfigureringen av Tiny Tiny RSS og ditt tilgangsnivå.

en: Access Level
no: Tilgangsnivå

en: Access level
no: Tilgangsnivå

en: Access level:
no: Tilgangsnivå:

en: Account created successfully.
no: Kontoen ble opprettet med suksess.

en: Actions...
no: Handlinger...

en: Active article actions
no: Handlinger for aktive artikler

en: Adaptive
no: Tilpasset

en: Added user <b>%s</b> with password <b>%s</b>
no: La til bruker <b>%s</b> med passordet <b>%s</b>

en: Advanced
no: Avansert

en: All
no: Alle

en: All Articles
no: Alle artikler

en: All articles
no: Alle artikler

en: All done.
no: Alt ferdig.

en: All feeds
no: Alle Nyhetsstrømmer

en: All feeds:
no: Alle nyhetsstrømmer:

en: Allow duplicate posts
no: Tillatt duplikate artikler

en: Already subscribed to <b>%s</b>.
no: Abonnerer allerede på <b>%s</b>

en: Article Date
no: Artikkeldato

en: Article purging:
no: Slett artikler:

en: Assign label
no: Tildel stikkord

en: Assign tags
no: Tildel stikkord

en: Attachment:
no: Vedlegg:

en: Attachments:
no: Vedlegg:

en: Authentication
no: Autentifisering

en: Automatically expand articles in combined mode
no: Utvid artikler automatisk i kombinert modus

en: Backend sanity check failed
no: Bakgrunnsprogramsjekk feilet

en: Blacklisted tags
no: Svartelistede stikkord

en: Cache images locally
no: Mellomlagre bilder lokalt på serveren

en: Can't add category: no name specified.
no: Kan ikke legge til kategori: mangler navn

en: Can't add filter: nothing to match on.
no: Kan ikke legge til filter, ingen match på kriteriene

en: Can't create label: missing caption.
no: Kan ikke skape merkelapp, mangler overskrift.

en: Can't create user: no login specified.
no: Kan ikke legge til bruker: brukernavn mangler.

en: Can't subscribe: no feed URL given.
no: Kan ikke abonnere: Ingen nyhetsstrømsadresse er blitt gitt

en: Cancel
no: Avbryt

en: Category <b>$%s</b> already exists in the database.
no: Kategorien <b>$%s</b> eksisterer allerede i databasen

en: Category editor
no: Kategoriredigerer

en: Change password
no: Endre passord

en: Change password to
no: Endre passordet til

en: Changed password of user <b>%s</b>
    					 to <b>%s</b>
no: Byttet passord forbruker <b>%s</b>
    					 til <b>%s</b>

en: Changed password of user <b>%s</b>.
no: Byttet passord for bruker <b>%s</b>.

en: Check availability
no: Sjekk tilgjengeligheten

en: Check it
no: Sjekk det

en: Check to enable field
no: Marker for å tillate felt

en: Checking version...
no: Sjekker utgave...

en: Clear colors
no: Fjern farger

en: Clear feed data
no: Slett nyhetsstrømsdata

en: Click here to register this site as a feed reader.
no: Trykk her for å registrere denne siden som nyhetsstrømsleser

en: Click to change color
no: Trykk for å endre farge

en: Click to edit
no: Trykk for å endre

en: Click to expand article
no: Trykk for å utvide artikkel

en: Close this window
no: Lukk dette vinduet

en: Collapse feedlist
no: Skjul nyhetskanalsslisten

en: Collapse sidebar
no: Skjul nyhetskanalsslisten

en: Combined feed display
no: Kombinert nyhetsstrømsvisning

en: Comments?
no: Kommentarer?

en: Configuration check failed
no: Konfigurasjonssjekken feilet

en: Confirm marking feed as read
no: Bekreft markeringen av nyhetsstrøm som lest

en: Confirm password
no: Bekreft passord

en: Content
no: Innhold

en: Content filtering
no: Innholdsfiltering

en: Could not create user <b>%s</b>
no: Kunne ikke lage brukeren <b>%s</b>

en: Could not display feed (query failed). Please check label match syntax or local configuration.
no: Kunne ikke vise nyhetsstrøm (spørring feilet). Vennligst sjekk merkelappsyntaksen eller lokal konfigurasjon.

en: Could not display feed: query failed. Please check label match syntax or local configuration.
no: Kunne ikke vise nyhetsstrøm: spørring feilet. Vennligst sjekk merkelappsyntaks eller den lokale konfigurasjonen

en: Could not find necessary schema file, need version:
no: Kunne ikke finne den nødvendige skjemafilen, nødvendig versjon:

en: Could not update database
no: Kunne ikke oppdatere databasen

en: Create
no: Lag

en: Create Filter
no: Lag filter

en: Create category
no: Lag kategori

en: Create filter
no: Lag filter

en: Create filter...
no: Lag filter...

en: Create label
no: Lag merkelapp

en: Create label...
no: Lag merkelapp...

en: Create new account
no: Lag ny konto

en: Create user
no: Lag bruker

en: Created filter <b>%s</b>
no: Laget filter <b>%s</b>

en: Created label <b>%s</b>
no: Laget merkelappen <b>%s</b>

en: DOMXML extension is not found. It is required for PHP versions below 5.
no: DOMXML-utvidelsen ble ikke funnet. Den er påkrevet for PHPversjoner under 5.

en: Daily
no: Daglig

en: Database Updater
no: Databaseoppdaterer

en: Date
no: Dato

en: Default
no: Standard

en: Default article limit
no: Standard artikkelbegrensning

en: Default interval
no: Standard intervall:

en: Default interval between feed updates (in minutes)
no: Standard intervall mellom nyhetsstrømsoppdateringer (i minutter)

en: Default limit for articles to display, any custom number you like (0 - disables).
no: Standard begrensning for artikler som skal vises, valgfritt antall (0 - fjerner funksjonen).

en: Denied. Your access level is insufficient to access this page.
no: Adgang nektet. Ditt adgangsnivå er ikke høyt nok for å besøke denne siden.

en: Desired login:
no: Ønsket brukernavn:

en: Disable updates
no: Slå av oppdateringer

en: Display expanded list of feed articles, instead of separate displays for headlines and article content
no: Viser en utvidet liste over nyhetsstrømsartikler isteden for en separat visning av titler og artikler.

en: Display this help dialog
no: Vis denne hjelpdialogen

en: Do not show images in articles
no: Ikke vis bilder i artiklene

en: E-mail
no: E-post

en: E-mail:
no: E-post:

en: ERROR!
no: Feil!

en: Each 12 hours
no: Hver 12. time

en: Each 15 minutes
no: Hvert 15. minutt

en: Each 30 minutes
no: Hvert 30. minutt

en: Each 4 hours
no: Hver 4. time

en: Edit
no: Rediger

en: Edit Tags
no: Endre Stikkord

en: Edit categories
no: Rediger kategorier

en: Edit feed
no: Rediger nyhetsstrømmen

en: Edit feed categories
no: Rediger nyyhetsstrømskategorier

en: Edit subscription options
no: Rediger abonnementsalternativer

en: Edit tags
no: Endre stikkord

en: Edit tags for this article
no: Rediger stikkordene for denne artikkelen

en: Edit this feed...
no: Rediger nyhetsstrømmen...

en: Email:
no: E-post:

en: Enable e-mail digest
no: Tillatt e-postsammendrag

en: Enable feed categories
no: Tillatt kategorisering av nyhetsstrømmer

en: Enable feed icons
no: Bruk nyhetsstrømsikoner

en: Enable inline MP3 player
no: Skru på den innebygde MP3-spilleren

en: Enable labels
no: Tillat merkelapper

en: Enable offline reading
no: Tillatt lesning uten internett-tilgang

en: Enable search toolbar
no: Vis søkelinjen

en: Enable the Flash-based XSPF Player to play MP3-format podcast enclosures.
no: Bruk den flashbaserte XSPF spilleren for å spille MP3-formaterte podcaster.

en: Enabled
no: Tillatt

en: Entered passwords do not match.
no: Innskrivne passord matcher ikke.

en: Erase all non-starred articles in selected feed?
no: Fjern alle ikke-favoriserte artikler i den valgte nyhetsstrømmen?

en: Error while parsing document.
no: Feil under behandling av dokumentet

en: Error: Invalid feed URL.
no: Feil: Ugyldig nyhetsstrømsadresse.

en: Error: No feed URL given.
no: Feil: Ingen nyhetsstrømsadresse ble oppgitt.

en: Error: can't find body element.
no: Feil: Kan ikke finne hovedelement.

en: Error: please upload OPML file.
no: Feil: Kan ikke laste opp OPMLfil

en: Exit preferences
no: Forlat innstillinger

en: Experimental support for virtual feeds based on user crafted SQL queries. This feature is highly experimental and at this point not user friendly. Use with caution.
no: Eksperimentel støtte for virtuelle nyhetsstrømmer basert på brukerlagde SQL-spørringer. Denne funksjonen er veldig eksperimentel og er på nåværende tidspunkt ikke brukervennlig. Benytt med varsomhet.

en: Export OPML
no: Eksporter OPML

en: Feed
no: Nyhetsstrøm

en: Feed Browser
no: Nyhetsstrømsredigerer

en: Feed Editor
no: Nyhetsstrømsredigerer

en: Feed actions
no: Nyhetsstrømshandlinger

en: Feed actions:
no: Nyhetsstrømshandlinger:

en: Feed not found.
no: Nyhetsstrømmen ble ikke funnet

en: Feeds
no: Nyhetsstrømmer

en: Field
no: Felt

en: Filter Editor
no: Filteradministrering

en: Filter article
no: Filtrer artikkel

en: Filters
no: Filtre

en: Finished. Performed <b>%d</b> update(s) up to schema
    			version <b>%d</b>.
no: Ferdig. <b>%d</b> utførte oppdatering(er)i følge skjema
    			versjon <b>%d</b>.

en: Focus search (if present)
no: Fokuser søk (hvis mulig)

en: Fresh articles
no: Ferske artikler

en: Frontend sanity check failed.
no: Frontprogramsjekk feilet

en: General
no: Generelt

en: Go to...
no: Gå til...

en: Group headlines in virtual feeds
no: Grupper overskriftene i virtuelle nyhetskanaler

en: Hello,
no: Hei,

en: Help
no: Hjelp

en: Help topic not found.
no: Hjelp-emne kunne ikke bli funnet

en: Hide feedlist
no: Skjul nyhetskanalslisten

en: Hide feeds with no unread messages
no: Skjul nyhetsstrømmer med ingen uleste meldinger

en: Hourly
no: På timen

en: How many days of articles to keep (0 - use default)?
no: Hvor mange dager med artikler skal beholdes (0 - bruk standard)?

en: How much is two plus two:
no: Hvor mye er to pluss to:

en: If viewing category, (un)collapse it
no: Hvis kategorien vises, brett ut/klapp den sammen.

en: Ignore Scoring
no: Ignorer poenggivning

en: Import
no: Importer

en: Importing OPML (using DOMDocument extension)...
no: Importerer OPML (bruker DOMDocument-utvidelsen)...

en: Importing OPML (using DOMXML extension)...
no: Importerer OPML (bruker DOMXML-utvidelsen)...

en: Include in e-mail digest
no: Inkluder i e-postsammendraget

en: Incorrect username or password
no: Feil brukernavn og/eller passord

en: Interface
no: Grensesnitt

en: Inverse match
no: Motsatt markering

en: Invert
no: Motsatt

en: Keyboard Shortcuts
no: Tastatursnarveier

en: Keyboard shortcuts
no: Tastatursnarveier

en: Labels
no: Merkelapper

en: Language:
no: Språk:

en: Last logged in
no: Sist innlogget

en: Last login
no: Siste innlogging

en: Last update:
no: Siste oppdatering:

en: Last&nbsp;Article
no: Siste&nbsp;Artikkel

en: Limit search to:
no: Begrens søket til:

en: Link
no: Lenke

en: Link to user stylesheet to override default style, disabled if empty.
no: Lenke til brukerbestemt utseendemal for å overstyre standarden, avskrudd hvis tomt felt.

en: Loading, please wait...
no: laster, vennligst vent

en: Log in
no: Logg inn

en: Login
no: Logg inn

en: Login field cannot be blank.
no: Brukernavn kan ikke være blankt

en: Login:
no: Brukernavn:

en: Logout
no: Logg ut

en: Long date format
no: Langt datoformat

en: Manual purge
no: Slett manuelt

en: Mark %d article(s) as read?
no: Marker %d artikkel/artikler som leste?

en: Mark %d selected articles in %s as read?
no: Marker %d valgte artikler i %s som leste?

en: Mark all articles as read?
no: Marker alle artikler som leste?

en: Mark all articles in %s as read?
no: Marker alle artikler i %s som leste?

en: Mark all feeds as read
no: Marker alle nyhetsstrømmer som lest

en: Mark all visible articles in %s as read?
no: Marker alle synlige artikler i %s som leste?

en: Mark articles as read automatically
no: Marker artikler som leste automatisk

en: Mark articles below/above active one as read
no: Marker alle artikler under/over den aktive som lest

en: Mark articles in e-mail digest as read
no: Marker artikler i e--postsammendrag som leste

en: Mark as read
no: Marker som lest

en: Mark feed as read
no: Marker nyhetsstrøm som lest

en: Maximum age of fresh articles (in hours)
no: Maksimal alder på ferske artikler (i timer)

en: Move between articles
no: Beveg deg mellom artikler

en: Move between feeds
no: Beveg deg mellom nyhetsstrømmene

en: Multiple Feed Editor
no: Nyhetsstrømsredigerer

en: Multiple and inverse matching are supported. All matching filters are considered when article is being imported and all actions executed in sequence. Inverse matching reverts matching result, e.g. filter matching XYZZY in title with inverse flag will match all articles, except those containing string XYZZY in title.
no: Sammenligning med basis i flere uttrykk og motsatt av uttrykk er støttet. Alle filtre blir vurdert når en artikkel blir importert og alle handlinger blir utført i rekkefølge. Motsatt sammenlignings snur det matchende resultatet slik at for eksempel et filter som søker etter XYZZY i tittelfeltet med beskjed om å bli snudd vil vise alle artikler som ikke inneholder XYZZY i tittelen.

en: My Feeds
no: Mine nyhetsstrømmer

en: Navigation
no: Navigasjon

en: Never purge
no: Slett aldri

en: New password
no: Nytt passord

en: New password cannot be blank.
no: Nytt passord kan ikke vært blankt.

en: New user registrations are administratively disabled.
no: Registrering av nye brukere er administrativt avskrudd

en: New user registrations are currently closed.
no: Registrering av nye brukere er stengt.

en: New version of Tiny Tiny RSS is available!
no: Ny versjon av Tiny Tiny Rss er tilgjengelig!

en: No
no: Nei

en: No OPML file to upload.
no: Ingen OPML-fil til å lastes opp.

en: No article is selected.
no: Ingen artikkel er valgt.

en: No articles are selected.
no: Ingen artikler er valgt.

en: No articles found to display.
no: Ingen artikler funnet som kan vises

en: No articles found to display. You can assign articles to labels manually (see the Actions menu above) or use a filter.
no: Ingen artikler ble funnet. Du kan gi artikler merkelapper manuelt (se aksjon-menyen ovenfor) eller bruke et filter.

en: No articles found to mark
no: Ingen artikler funnet som kan markeres

en: No categories are selected.
no: Ingen kategorier er valgt.

en: No feed categories defined.
no: Ingen kategorier ble markert

en: No feed selected.
no: Ingen valgt nyhetsstrøm

en: No feeds are selected.
no: Ingen nyhetsstrømmer er valgt

en: No feeds found.
no: Ingen nyhetsstrømmer ble funnet.

en: No filters are selected.
no: Ingen filtre er valgt

en: No filters defined.
no: Ingen filtre er valgt

en: No labels are selected.
no: Ingen merkelapper er markert

en: No labels defined.
no: Ingen merkelapper er valgt

en: No matching filters found.
no: Ingen filtre ble funnet.

en: No matching labels found.
no: Ingen passende merkelapper ble funnet.

en: No matching users found.
no: Ingen matchende brukere ble funnet

en: No operation to perform.
no: Ingen handling å utføre

en: No starred articles found to display.
no: Ingen markerte artikler som kan vises

en: No unread articles found to display.
no: Ingen uleste artikler funnet som kunne vises

en: No updated articles found to display.
no: Ingen oppdaterte artikler funnet som kunne vises

en: No users are selected.
no: Ingen bruker er markert

en: No users defined.
no: Ingen brukere er valgt

en: None
no: Ingen

en: Notice
no: Notis

en: Notifying <b>%s</b>.
no: Gir beskjed til <b>%s</b>

en: OPML Utility
no: OPML-verktøy

en: Old password
no: Gammelt passord

en: Old password cannot be blank.
no: Gammelt passord kan ikke være blankt.

en: Old password is incorrect.
no: Gammelt passord er feil

en: On catchup show next feed
no: Ved oppdatering vis neste nyhetsstrøm

en: Open article in new window
no: Åpne artikkel i nytt nettleservindu

en: Open article links in new browser window
no: Åpne artikkel-lenker i nytt nettleservindu

en: Options
no: Alternativer:

en: Other Feeds
no: Andres nyhetsstrømmer

en: Other actions
no: Andre handlinger

en: Other actions:
no: Andre handlinger:

en: Panel actions
no: Panelhandlinger

en: Params
no: Parametre

en: Password has been changed.
no: Passord har blitt endret.

en: Password:
no: Passord:

en: Perform Action
no: Utfør handlingen

en: Perform updates
no: Utfør oppdateringene

en: Performing updates...
no: Utfører oppdateringer...

en: Personal data
no: Personlig informasjon

en: Place in category:
no: Plasser i kategori...

en: Please backup your database before proceeding.
no: Vennligst gjør backup av din database før du fortsetter.

en: Please enter a note for this article:
no: Vennligst skriv inn et notat for denne artikkelen:

en: Please enter label caption:
no: Vennligst skriv inn merkelappstekst:

en: Please enter login:
no: Vennligst skriv inn brukernavn:

en: Please enter new label background color:
no: Vennligst skriv inn bakgrunnsfarge for merkelappen:

en: Please enter new label foreground color:
no: Vennligst legg inn forgrunnsfarge for merkelappen:

en: Please select only one feed.
no: Vennligst velg kun en nyhetsstrøm

en: Please select only one filter.
no: Vennligst velg kun et filter

en: Please select only one user.
no: Vennligst velg kun en bruker

en: Please select some feed first.
no: Vennligst velg en eller flere nyhetsstrømmer først

en: Power User
no: Superbruker

en: Prefer more accurate feedlist counters to UI speed
no: Foretrekk en mer treffsikker nyhetsstrømsliste i motsetning til hastighet på brukergrensesnittet.

en: Preferences
no: Innstillinger

en: Press any key to close this window.
no: Trykk på en knapp for å lukk dette vinduet

en: Publish article
no: Publiser artiklen

en: Publish article with a note
no: Publiser artikelen med notat

en: Published
no: Publisert

en: Published articles
no: Publiserte artikler

en: Published articles are exported as a public RSS feed and can be subscribed by anyone who knows the URL specified below.
no: Publiserte artikler kan bli eksportert som en offentlig RSS-nyhetskanal og kan bli abonnert på av alle som vet adressen som blir spesifisert nedenfor.

en: Purge old posts after this number of days (0 - disables)
no: Slett gamle poster etter så mange dager (0 - fjerner denne funksjonen)

en: Purge unread articles
no: Slett uleste artikler

en: Registered
no: Registrert

en: Registration failed.
no: Registrering feilet

en: Remove
no: Fjern

en: Remove filter %s?
no: Fjerne %s filteret?

en: Remove selected categories?
no: Fjerne valgte kategorier?

en: Remove selected filters?
no: Fjerne valgte filtre?

en: Remove selected labels?
no: Fjerne merkede merkelapper?

en: Request not authorized.
no: Forespørsel ikke autorisert

en: Rescore all articles? This operation may take a lot of time.
no: Endre poengene til artiklene? Dette kan ta lang tid.

en: Rescore articles
no: Tilbakestill poengsummene for artiklene

en: Rescore articles in %s?
no: Endre poengene for artiklene i %s?

en: Rescore articles in selected feeds?
no: Sett poeng på nytt for artiklene i de valgte nyhetskanalene?

en: Rescore feed
no: Sett poeng på nytt for nyhetskanalene

en: Reset label colors to default?
no: Sett merkelappsfargene til standard?

en: Reset password
no: Nullstill passordet

en: Reset password of selected user?
no: Nullstill passordet til utvalgte bruker?

en: Reset to defaults
no: Tilbake til standard

en: Reset to defaults?
no: Tilbakefør til standardinnstillingene

en: Return to Tiny Tiny RSS
no: Returner til Tiny Tiny RSS

en: Return to preferences
no: Returner til innstillinger

en: Reverse headline order (oldest first)
no: Motsatt titteloversikt (eldste først)

en: Right-to-left content
no: Innhold som vises fra høyre til venstre

en: SQL escaping test failed, check your database and PHP configuration
no: SQL escaping testen feilen, sjekk database og PHP konfigurasjonene dine.

en: Save
no: Lagre

en: Save changes to selected feeds?
no: Lagre endringer til de valgte nyhetsstrømmene?

en: Save configuration
no: Lagre konfigurasjonen

en: Save current configuration?
no: Lagre nåværende konfigurasjon?

en: Saved filter <b>%s</b>
no: Lagret filter <b>%s</b>

en: Score
no: Poeng

en: Scroll article content
no: Rullevisning av artkkelens innhold

en: Search
no: Søk

en: Search...
no: Søk...

en: See also:
no: Se også:

en: Select article under mouse cursor
no: Velg artikkelen under musepekeren

en: Select theme
no: Velg utseende

en: Select:
no: Velg:

en: Session failed to validate (incorrect IP)
no: Sesjonen kunne ikke valideres (feil IP)

en: Set articles as unread on update
no: Sett artikler som uleste ved oppdatering

en: Set starred
no: Sett som favorittartikkel

en: Short date format
no: Kort datoformat

en: Show additional information in feedlist
no: Vis tilleggsinformasjon i nyhetsstrømslisten

en: Show content preview in headlines list
no: Vis innholdsforhåndsvisning i titteloversikten

en: Show last article times
no: Vis tidspunktene for siste artikkel

en: Show search dialog
no: Vis søkevinduet

en: Show special feeds when hiding read feeds
no: Vis snarveier selv om leste nyhetskanaler skjules

en: Some feeds have update errors (click for details)
no: Noen nyhetsstrømmer har oppdateringsfeil (trykk for detaljer)

en: Sorry, this username is already taken.
no: Beklager, brukernavn er allerede tatt.

en: Sort by name or unread count
no: Sorter nyhetsstrømer ut i fra navn eller antall uleste artikler

en: Sort feeds by unread articles count
no: Sorter nyhetsstrømer ut i fra antall uleste artikler

en: Special
no: Snarveier

en: Star article
no: Marker artikkel som favoritt

en: Starred
no: Favoritter

en: Starred articles
no: Favorittartikler

en: Strip all but most common HTML tags when reading articles.
no: Fjern alle HTML-koder utenom de mest vanlige når artikler leses.

en: Strip unsafe tags from articles
no: Fjern utrygge html-koder fra artiklene

en: Submit registration
no: Send registreringen

en: Subscribe
no: Abonner

en: Subscribe to Feed
no: Abonner på nyhetsstrøm

en: Subscribe to feed
no: Abonner på nyhetsstrøm

en: Subscribe to feed...
no: Abonner på nyhetsstrøm...

en: Subscribed feeds
no: Nyhetsstrømmer som abonneres på

en: Subscribed feeds count
no: Antall nyhetsstrømmer som abonneres på

en: Subscribed to <b>%s</b>.
no: Abonnerer på <b>%s</b>

en: Subscribing to feed...
no: Abonnerer på nyhetsstrømmen...

en: Supported actions are: filter (do not import) article, mark article as read, set starred, assign tag(s), and set score. Filters can be defined globally and for some specific feed.
no: Støttede handlinger er: filtrering (ikke importering) av artikler, markere artikler som leste, sett som favoritt, tilordne stikkord, og å gi poeng. Filtre kan bli definert globalt og/eller for den enkelte nyhetsstrøm.

en: Synchronize new articles for offline reading using Google Gears.
no: Synkroniser nye artikler for å kunne bytte modus til å kunne lese uten internett-tilgang med Google Gears.

en: Tag cloud
no: Tag-sky

en: Tags for this article (separated by commas):
no: Denne artikkelens stikkord (separert med kommaer):

en: The configuration was saved.
no: Konfigurasjonen er lagret.

en: These feeds have not been updated because of errors:
no: Disse nyhetsstrømmene kunne ikke oppdateres på grunn av feil:

en: This Tiny Tiny RSS site can be used as a Firefox Feed Reader by clicking the link below.
no: Denne Tiny Tiny RSS siden kan bli brukt som nyhetsstrømsleser for Firefox ved å trykke på lenken nedenfor.

en: This feed
no: Denne nyhetsstrømmen

en: This feed requires authentication.
no: Denne nyhetsstrømmen krever autentifisering

en: This option enables marking articles as read automatically in combined mode (except for Fresh articles feed) while you scroll article list.
no: Dette valge muliggjør markeringen av artikler som leste automatisk i kombinert modus, mens du blar i artikkellisten (med unntak for ferske artikler nyhetsstrømmen).

en: This option enables sending daily digest of new (and unread) headlines on your configured e-mail address
no: Dette valget muliggjør utsendingen av daglige sammendrag over nye (og uleste) tittler til din e-postadresse

en: This option hides feedlist and allows it to be toggled on the fly, useful for small screens.
no: Dette valget skjuler kanallisten og tillater at den vises etter ønske, brukbart for små skjermer.

en: This option is useful when you are reading several planet-type aggregators with partially colliding userbase. When disabled, it forces same posts from different feeds to appear only once.
no: Dette valget er brukervennlig hvis du leser flere globale nyhetsstrømssamlere som har delvis overlappende brukerbase. Når denne er avskrudd kan samme post fra flere forskjellige nyhetsstrømmer vises på en gang.

en: This program requires XmlHttpRequest to function properly. Your browser doesn't seem to support it.
no: Dette programmet krever XmlHttpRequest for å fungere slik det skal. Din nettleser ser ikke ut til å støtte dette.

en: This program requires cookies to function properly. Your browser doesn't seem to support them.
no: Dette programmet krever cookies for å fungere ordentlig. Din nettleser ser ikke ut til å støtte dette.

en: Tiny Tiny RSS database is up to date.
no: Tiny Tiny RSS-databasen er oppdatert

en: Tiny Tiny RSS has support for filtering (or processing) articles. Filtering is done once, when new article is imported to the database from the newsfeed, specified field is matched against regular expression and some action is taken. Regular expression matching is case-insensitive.
no: Tiny Tiny RSS har støtte for filtrering (eller prosesering) av artikler. Filtreringen blir gjort engang, når nye artikler blir importert til databasen fra nyhetsstrømmene, Spesifike felt blir sammenlignet med regulære uttrykk og handlinger blir foretatt på bakgrunn av dette.Sammenligningen med regulære uttrykk tar ikke hensyn til om det er strore eller små bokstaver.

en: Title
no: Tittel

en: Title or Content
no: Tittel eller innhold

en: Title or content
no: Tittel eller innhold

en: Toggle category reordering mode
no: Tillatt endringer i kategorirekkefølgen?

en: Toggle published
no: Sett som publisert

en: Toggle starred
no: Sett som favoritt

en: Toggle unread
no: Sett som ulest

en: Top 25 feeds
no: Topp 25 nyhetsstrømmer

en: URL:
no: Nettadresse:

en: Uncategorized
no: Ukategorisert

en: Unknown error
no: Ukjent feil

en: Unknown option: %s
no: Ukjent valg: %s

en: Unpublish article
no: Fjern publiseringen av artikkelen.

en: Unread
no: Ulest

en: Unstar article
no: Fjern favorittmerkingen fra artiklen

en: Unsubscribe
no: Avabonner

en: Unsubscribe from %s?
no: Fjerne abonnement på %s?

en: Unsubscribe from selected feeds?
no: Fjern abonnement på valgte nyhetsstrømmer

en: Update
no: Oppdater

en: Update Errors
no: Oppdaterer feil

en: Update active feed
no: Oppdater aktive nyhetsstrømmer

en: Update all feeds
no: Oppdater alle nyhetsstrømmer

en: Update daemon is enabled in configuration, but daemon process is not running, which prevents all feeds from updating. Please start the daemon process or contact instance owner.
no: Oppdateringsprosessen er åpnet for i konfigurasjonsfilen, men prosessen blir ikke kjørt, noe som gjør at ingen nyhetsstrømmer blir oppdatert. Vennligst start prosessen eller konakt administratoren.

en: Update daemon is taking too long to perform a feed update. This could indicate a problem like crash or a hang. Please check the daemon process or contact instance owner.
no: TT-RSS har oppdaget at oppdateringsmetoden bruker for lang tid å oppdatere nyhetsstrømmene. Dette kan indikere et krasj eller at noe henger. Vennligst sjekk oppdateringsprosessen eller kontakt vedkommende som innehar nyhetsstrømmen.

en: Update post on checksum change
no: Oppdaterer artikkel etter checksumbytte

en: Updated
no: Oppdatert

en: Updating to version %d...
no: Oppdaterer til versjon %d...

en: Use default
no: Bruk standard

en: Use more accessible date/time format for headlines
no: Bruk mer brukervennlige dato/tidsformater for artiklene

en: User
no: Bruker

en: User <b>%s</b> already exists.
no: Brukeren <b>%s</b> finnes allerede.

en: User Editor
no: Brukeradministrering

en: User details
no: Brukerdetaljer

en: User not found
no: Brukeren ble  ikke funnet

en: User stylesheet URL
no: URL til brukerbestemt utseendemal (CSS)

en: Users
no: Brukere

en: Weekly
no: Ukentlig

en: When "Mark as read" button is clicked in toolbar, automatically open next feed with unread articles.
no: Når "Marker som lest" knappen blir klikket, åpne neste nyhetsstrøm med uleste artikler.

en: When auto-detecting tags in articles these tags will not be applied (comma-separated list).
no: Når stikkord blir automatisk funnet i artikler skal følgende stikkord ikke bli oppdaget (komma-separert liste)

en: When this option is enabled, headlines in Special feeds and Labels are grouped by feeds
no: Med dette valget haket av så vil overskriftene i spesielle nyhetskanaler og merkelapper grupperes etter nyhetskanalene

en: Yes
no: Ja

en: You are running the latest version of Tiny Tiny RSS. The fact that you are seeing this dialog is probably a bug.
no: Du kjører siste utgave av Tiny Tiny RSS. Det at du ser denne dialogboksen er mest sannsynlig en feil.

en: You can't edit this kind of feed.
no: Du kan ikke endre denne typen nyhetsstrøm

en: You can't rescore this kind of feed.
no: Du kan ikke endre poengsummen for denne typen nyhetskanal

en: You can't unsubscribe from the category.
no: Du kan ikke fjerne abonnement fra kategorien.

en: Your Tiny Tiny RSS database needs update to the latest version (<b>%d</b> to <b>%d</b>).
no: Din Tiny Tiny RSS-database trenger å oppdateres til siste utgave (<b>%d</b> til  <b>%d</b>).

en: Your access level is insufficient to open this tab.
no: Adgangsnivået ditt er for lavt for å åpne denne siden.

en: Your access level is insufficient to run this script.
no: Adgangsnivået ditt er for lavt for å kjøre dette scriptet

en: Your browser doesn't support Javascript, which is required
    		for this application to function properly. Please check your
    		browser settings.
no: Din nettleser støtter ikke Javaskript som er nødvendig
    		for at dette programmet skal fungere ordentlig. Vennligst sjekk din 
    		nettlesers instillinger.

en: Your password is at default value, 
    						please change it.
no: Passordet ditt er et standardpassord, 
    						Vennligst bytt.

en: Your registration information is incomplete.
no: Registreringsinformasjonen din er ufullstendig.

en: Your temporary password will be sent to the specified email. Accounts, which were not logged in once, are erased automatically 24 hours after temporary password is sent.
no: Ditt midlertidige passord vil bli sendt til den oppgitte e-posten. Kontoer, som ikke blir logget inn på, blir slettet automatisk 24 timer etter at passordet ble sendt.

en: Your version of MySQL is not currently supported. Please see 
    		official site for more information.
no: Din utgave av MySQL er i øyeblikket ikke støttet. Vennligst besøk den 
    		offisielle siden for mer informasjon.

en: [tt-rss] Password change notification
no: [tt-rss] Varsel om endring av passord

en: after
no: etter

en: audio/mpeg
no: Lyd/mpeg

en: background
no: bakgrunn

en: before
no: før

en: custom color:
no: valgfri farge:

en: edit note
no: Rediger notat

en: foreground
no: Forgrunn

en: in
no: i

en: mark as read
no: marker som lest

en: no tags
no: Ingen stikkord

en: on field
no: På felt:

en: unknown type
no: Ukjent type

en: using
no: bruker

en: with parameters:
no: med parametrene:
